Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy łatwo sprzedać Octavię

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Viniu
    ... A później kolejny temat w dziale porady techniczne: "Padło turbo" "Nie odpala", "Ściąga w lewo"' itd itp...
    Dokładnie !! Przykre to ale prawdziwe Ludzie nie patrzą na stan techniczny tylko na cenę !! Cena jest dla nich wykładnikiem wszystkiego, potrafia przejśc obok super zadbanego auta tylko dlatego ze ma cene o 4 tys zł wyższą od szpachelwagena przytarganego od Turka z Niemiec i podszykowanego do sprzedaży :?
    A potem są takie tematy jak napisałeś i płacz oraz nażekanie że "marka .... produkuje badziwie które sie cały czas psuje".
    Czarny Elegance

    Komentarz


    • #27
      Octavie I sprzedałem w komisie za cenę wyższą o 2 tysiące niż proponowali mi na giełdzie. Czas sprzedaży 48 godzin.

      Clio II sprzedałem od razu. Kolega zarezerwował sobie 2 lata wcześniej

      Komentarz


      • #28
        viniu, spróbuj podniesc cenę może wtedy bedzie bardziej wiarygodny stan auta, a róznice w cenie możesz przelać mi na konto :szeroki_usmiech
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #29
          auto bez klimy jest w tej chwili niesprzedawalne
          takie czasy
          jak szukalem dla siebie O2, to te bez klimy byly naprawde w atrakcyjnych cenach, coz z tego jak dokladanie klimy kosztuje duzo za duzo i kompletnie sie nie oplaca.

          Stosunkowo dobra opcja jest sprzedaz auta w salonie przy zakupie nowego. Niby traci sie na tym, ale z drugiej strony takie auto i tak nie jest wiele warte wiec szkoda czasu i nerwow na potencjalne marudy. To oczywiscie w wypadku gdy oddaje sie auto slabo sprzedawalne czyli np bez klimy

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez Viniu
            Więc autentycznie nie łąpię o co chodzi...
            ....."a to POLSKA właśnie...." :wink:
            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

            Komentarz


            • #31
              piramida, chętnych na nadwyżki już mam sorki.. małżonka była pierwsza
              Zamieszczone przez Marx
              auto bez klimy jest w tej chwili niesprzedawalne
              Mazda i Roverek też nie miały. Ja wiem, że ktoś kto się decyduje na auto za kilka tys. (Mazda) czy trochę ponad 10tys. (Roverek) nie powinien oczekiwać cudów, ale jednak nikt nie wybrzydzał
              Zamieszczone przez Marx
              dokladanie klimy kosztuje duzo za duzo i kompletnie sie nie oplaca.
              Ja powiem tak: jeśli do wiosny nie sprzedam szkodnika, to mimo wszystko zdecyzuję się zamontować klimę i jeździć nadal parę lat. Są tego dwa powody: za bezcen auta nie oddam, bo znam je i wiem, że mnie nie zawiedzie, to po pierwsze, a po drugie za kilka lat, kiedy społeczeństwo jeszcze bardziej stanie się wybredne, to nawqet za pół ceny nie sprzedam auta. A koszt 3.3tys. za klimatronika w ciągu kilku lat powiedzmy, że mi się zbilansuje.

              A montaż klimy tylko po to żeby sprzedac auto oczywiście uważam za bezsensowny...

              [ Dodano: Pią 06 Lis, 09 14:35 ]
              A tak z zupełnej ciekawości interesuje mnie ile kosztował klimatronik w chwili kupna nowego auta, powiedzmy parę lat temu ?? 5, 7, 10 tys. ?? Chodzi mi o to, czy dzisiaj płacąc 3.3tys. za klimę do auta wartości powiedzmy ca. 15tys. procentowo przepłacam w stosunku do zamawiania klimatronika w salonie w chwili kupna nowego auta ??
              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #32
                dokupienie w ASO zwyklej klimy do auta ktore jej nei ma kosztuje 8 tys zl Dolozenie w zimie climatronica poza ASO ponoc ok 5 tys. Te 3,3 to nie wiem skad masz, jak same graty kosztuja ponad 2 tys zl, a za 1 tys zl pruc polowe auta to nie wiem czy ktos sie zgodzi, a jak sie zgodzi, to watpie aby zrobil to dobrze.
                Z konfiguratora wynika ze dla O1 klima manualna 1700zl (pakiet climate). Poza promocja 4500zl
                Klimatronika nie da sie tak latwo wycenic, jest tylko pakiet Ice+ za 5800zl, ale zawiera pare rzeczy dodatkowo, wiec klima kosztuje na oko 3-4 tys zl.

                Komentarz


                • #33
                  Jak użytkowałem i przerabiałem swoją Octę to co i rusz słyszałem, że super, żebym dał znać jak będę sprzedawał i takie tam pierdoły :roll:
                  Dbałem chuchałem a jak przyszło do sprzedaży za cenę trochę wyższą niż średnia dla danego rocznika/silnika/wyposażenia to zaczął się problem.
                  Oczywiście wszyscy którzy wcześniej deklarowali, że ustawią się w kolejce po to auto jak będę sprzedawał nagle nabrali wody w usta :roll:
                  Auto w końcu po ponad miesiącu, po wyjęciu audio, poszło do obcych ludzi, za praktycznie średnią rynkową :roll: I jakiś czas później dwie osoby z tych "kolejkowiczów" stwierdziły że żałują że jednak nie kupiły... i dobrze im tak :P
                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                  http://www.disi-tune.pl
                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                  Był WRX
                  Była Octa

                  Komentarz


                  • #34
                    MisiekWAW, bo po znajomości myśleli, że będzie 30% taniej.
                    It doesn't matter what we're losing
                    It only matters what we're going to find!

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Viniu
                      rrysio, gdybym miał, to nie chciałbym za niż tyle ile chcę... A Mazdę i Roverka też miałem bez klimy
                      Czasy się zmieniają. Brak klimy zmniejsza drastycznie szanse na sprzedanie samochodu. Poza tym jest jeszcze kwestia porównania do innych egzemplarzy na rynku. Podejrzewam, że większość Mazd i Roverów (chodzi o te modele, które podałeś) nie miała klimy, więc Twoje auta nie wyróżniały się negatywnie. Z Octaviami jest tak, że pewnie ponad 90% ma klimatyzację (spójrz u nas na forum - samochody bez klimatyzacji można policzyć na palcach jednej ręki i jak ktoś napisze, że nie ma klimy to od razu padają komentarze "ale dlaczego kupiłeś samochód bez klimy ?") i Twój egzemplarz zdecydowanie odbiega od normy. O ile brak centralnego zamka, czy elektrycznych szyb kupujący by przeboleli to z klimą to nie przejdzie. Nikt nie chce kupić Octavii bez klimy, bo wie, że sam będzie miał później problem ze sprzedażą.
                      S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                      Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                      -------------------------------------------------------------------------
                      O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                      O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                      O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                      Komentarz


                      • #36
                        Marx, TECH-MOT autoklimatyzacja To jest firma, u której kilka osób montowało klimę i są bardzo zadowoleni. Nawet od nas z OCP też kolega montował. Ponoć profi robota, nawet po kilkumiesięcznym użytkowaniu.

                        Zamieszczone przez _tm_
                        Podejrzewam, że większość Mazd i Roverów (chodzi o te modele, które podałeś) nie miała klimy
                        O ile Mazda owszem... nie wyróżniała się z tłumu brakiem klimy, o tyle mój Roverek bez klimy był ewenementem podobnie jak obecna Octavia. W ogóle Roverki nawet te z połowy lat 90-tych były na tle konkurencji wyposażane niezwykle hojnie: klima, pełna elektryka, skórzana tapicerka to właściwie nic nadzwyczajnego No ale powoli robimy offtopa
                        Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Big
                          Dokładnie !! Przykre to ale prawdziwe Ludzie nie patrzą na stan techniczny tylko na cenę !! Cena jest dla nich wykładnikiem wszystkiego, potrafia przejśc obok super zadbanego auta tylko dlatego ze ma cene o 4 tys zł wyższą od szpachelwagena przytarganego od Turka z Niemiec i podszykowanego do sprzedaży :?
                          A potem są takie tematy jak napisałeś i płacz oraz nażekanie że "marka .... produkuje badziwie które sie cały czas psuje".
                          Ale o tym trzeba sie przekonać na własnej skórze. Ja szczęśliwie uniknąłem takiej sytuacji. Uparłem się na a4, a że dysponowałem ograniczonym budżetem to same śmieci oglądałem.
                          Jak 1kzł na wyjazdy w PL wydałem to oprzytomniałem. Kupiłem wtedy porządną 4,5 letnią O1 z polskiego salonu w dizelku.
                          Teraz jak poszukiwałem O2 to po krótkim rozeznaniu w necie i w realu postanowiłem, że ma to być autko od kogoś z klubu. Tak trafiłem na ofertę danielcio. I co z tego, że mogłem kupić 2-3kzł taniej przeszukując komisy i oferty w sieci. Wolę drożej i pewnie.
                          A te kilka kzł dzieląc na ok 4-5 lat użytkowania i tak wiele nie znaczą.
                          Z tego co obserwuje temat "czy znacie tę octavie" ludzie przeszukują ogłoszeń filtrując po najniższej cenie. imo to wielki błąd filtr należy ustawić w drugą stronę. Ale po kilku nieudanych wyjazdach po autko wiele osób przychodzi po rozum do głowy.
                          Audi A4 1.8TFSI

                          Komentarz


                          • #38
                            aldam, pieknie to ujałeś Cała prawda o polskich kupujących :?
                            Czarny Elegance

                            Komentarz


                            • #39
                              Ja swoję poprzednią Octę sprzedawałem 5 min. Nie chciało mi się przyjmować odwiedzających więc wstawiłem do kolegi do komisu. Do do mu jeszcze nie dojechałem a już kolega zadzwonił, że auto sprzedane. Kupujący zapłacił 32000 zł za 2001 rok. Było to w 2008 roku. Cena była mocno wygórowana ale facet nie żałuje ani jednej wydanej złotówki. Śmiga Octa do dzisiaj i bardzo o nia dba
                              Od 1997 roku Skoda. 97-99 Felicia 1.3 99-01 Octavia 1.9 TDI 90KM 01-08 Octavia 1.9 TDI 110KM 09-.. Superb 1.8 TSI & Octavia 1.6 Mint
                              www.gprk.pl

                              Komentarz


                              • #40
                                dobre pieniądze wziąłeś. Jaka wersja?
                                Audi A4 1.8TFSI

                                Komentarz


                                • #41
                                  Re: Czy łatwo sprzedać Octavię

                                  Zamieszczone przez kaes
                                  Czy wszystkie Octavie tak się sprzedają? :?:
                                  Mnie kupcy nachodzili dość regularnie i namawiali na to, bym sprzedał swoją Octę. W końcu uległem. Nie dawałem żadnych ogłoszeń - po prostu jedna z osób była skuteczna i namówiła mnie na to, a ówczesna sytuacja sprawiła, że się zgodziłem (za dużo aut w rodzinie się zrobiło i nie było sensu trzymać więcej samochodów, niż kierowców). Cena była o ok. 40% wyższa od średniej rynkowej za ten rocznik - ze względu na specyfikę auta.
                                  Ale to chyba była kwestia sprzyjających okoliczności, bo kiedyś, sporo wcześniej, próbowałem sprzedać w cenie rynkowej i nie udało się znaleźć nabywcy (a ogłoszenie wisiało z tydzień).

                                  Pozdrawiam,
                                  Bartek
                                  była mocna Octa, a jest konik
                                  Greckie Delikatesy

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Ja miałem czarnego "Eleganca" z beżowym wnętrzem. Lekki wirus od Mastersa na 137KM i 297 Nm. Zawias Bilstein na długich i twardych sprężynach. Samochód wylizany. Kupiec dopadł fury w piątek po południu i w sobotę był pół godziny przed otwarciem komisu. czekał żeby mu nikt bryki nie zwinał. Może nawet jest teraz gdzieś na forum. Gdyby moja Octa miała automat to bym jej na pewno nie sprzedał.
                                    Od 1997 roku Skoda. 97-99 Felicia 1.3 99-01 Octavia 1.9 TDI 90KM 01-08 Octavia 1.9 TDI 110KM 09-.. Superb 1.8 TSI & Octavia 1.6 Mint
                                    www.gprk.pl

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      powiem wam że grunt to dobre zdjęcia. . jak sprzedawałem ibize to aukcja na allegro wisiała 2 tyg z kiepskimi fotami bo nie chciało mi się robic czegos lepszego. w koncu po 2 tyg wziełem się za siebie i porobiłem pożądne foty w plenerze, sprzedała się na 2 dzien a cena był najwyższa z tego rocznika w tej wersji na allegro.
                                      Obecnie tez próbuje sprzedac i tez włożyłem kiepskie foto, zapewne za 2 tyg wyskocze z aparatem i opstrykac cała fure

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X